Vojna gimnazija prima više učenika

12/06/2015 12:27

Vojna gimnazija prima više učenika

U Vojnu gimnaziju će se ove godine upisati više učenika nego ranije. Školsku 2015/2016. godinu Vojnu gimnaziju će upisati 100 đaka, dok je ranije svake godine u ovu školu upisivano 90 učenika.

Razlog za proširivanje liste za upis je velika zainteresovanost učenika osnovne škole za upis u Vojnu gimnaziju. Iako je prvo bio planiran upis 90 đaka, odabraće se još 10 učenika koji se najbolje rangiraju na listi upisanih.

Ove godine upisaće se 43. klasa učenika Vojne gimnazije, a prijem će biti realizovan na osnovu javnog konkursa koji je objavljen i dostupan široj javnosti. Prema posebnim uslovima koje lica iz građanstva moraju da ispune kako bi se upisala u vojne škole, biće selektovani kandidati koji će se upisati u ovu gimnaziju.

12/06/2015 12:27