Kineski jezik za smederevske gimnazijalce

13/07/2016, 10:13

Kineski jezik za smederevske gimnazijalce

Učenici smederevske gimnazije imaće priliku ove godine da pohađaju kurs kineskog jezika i kulture koji će se održati u saradnji sa Institutom Konfučije.

Kurs kineskog jezika i kulture trebalo bi da bude organizovan u oktobru mesecu, a Institut Konfučije je u dogovoru sa Gimnazijom u Smederevu dogovorio anketiranje učenika u septembru mesecu, a od zainteresovanosti zavisi i organizovanje kursa.

Izvesno je da će polaznici dobiti udžbenike besplatno kao poklon od Instituta koji bi angažovao i predavače za ovaj kurs.

Institut Konfučije se ranije dogovarao o nastavi kineskog jezika u Šapcu, u VI i XIII beogradskoj gimnaziji, u Filološkoj gimnaziji u Sremskim Karlovcima i u još nekim školama u Srbiji.

13/07/2016, 10:13