Srednja medicinska škola “Sveti Vasilije Ostroški” – Beograd

Telefon: 011/32-87-612
Website: www.smsvasilijeostroski.org
Email: info@smsvasilijeostroski.org

Srednja medicinska škola “Sveti Vasilije Ostroški” je vaspitno – obrazovna ustanova koja se bavi nastavom i drugim vidovima edukacije i stručnog osposobljavanja učenika medicinske struke, oblast zdravstva i socijalne zaštite. Programski je usmerena prema učeniku koji usvaja temeljna znanja, izvrsno kliničko obrazovanje, stručne standarde i etička načela.

Škola stvara pozitivno okruženje, potencira interaktivan rad u malim grupama, promoviše znanje, primenjuje najbolje metode u obrazovanju, prepoznaje i nagrađuje najbolje učenike.

U skladu sa strateškim ciljevima Ministarstva Prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije rešenjem broj 022-05-00018/2012-03 omogućeno je školovanje učenicima po planovima i programima Ministarstva.

OBRAZOVNI PROFILI

Škola je akreditovana za šest obrazovnih profila u četvorogodišnjem trajanju i jedan obrazovni profil u trogodišnjem trajanju:

• Medicinska sestra – tehničar (4 godine)
  • Medicinska sestra – vaspitač (4 godine)
  • Fizioterapeutski tehničar (4 godine)
  • Kozmetički tehničar (4 godine)
  • Farmaceutski tehničar (4 godine)
  • Laboratorijski tehničar (4 godine)
  • Zdravstveni negovatelj (3 godine)

Učenik koji izvrši obaveze utvrđene školskim programom obrazovnog profila i uspešno završi sve IV školske godine – završio je Srednju Medicinsku školu i stekao diplomu IV stepena.

NASTAVA

Imajući u vidu svetske i evropske standarde u organizaciji učenja, Srednja medicinska škola “Sveti Vasilije Ostroški” je posebnu pažnju posvetila obezbeđenju savremenih pristupa učenju kako bi omogućila kvalitet u nastavnom procesu i uspešnost u ostvarivanju ishoda u odnosu na očekivane i poželjne.

ORGANIZACIJA NASTAVE

Teorijska nastava i vežbe izvode se u učionicama, laboratorijama i kabinetima škole (ulica Simina br. 21A, 11000 Beograd).

Deo programskih sadržaja realizuje se u nastavnim bazama škole: Vojno medicinska akademija u Beogradu (VMA), Kliničko bolnički centar Zvezdara, Dom zdravlja Stari Grad, Predškolska ustanova Čukarica, i druge ustanove i institucije iz oblasti zdravstva i socijalne zaštite.

MOGUĆNOST DALJEG OBRAZOVANJA

Po završetku školovanja koje traje 3 godine (zdravstveni negovatelj) ili 4 godine (medicinska sestra – tehničar, medicinska sestra – vaspitač, fizioterapeutski tehničar, kozmetički tehničar, farmaceutski tehničar, laboratorijski tehničar) učenik ima sva prava u daljem školovanju, u skladu sa obrazovnim sistemom Republike Srbije.

Diplome su priznate u zemljama Evrope i na drugim kontinentima, uz redovan postupak nostrifikacije i ekvivalencije.

SEDIŠTE ŠKOLE I KONTAKT

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, Rešenje broj: 022-05 000 18/2012-03
Privredni sud u Beogradu, Rešenje broj: 5-14 13-00

PIB: 107 88 51 68
Matični broj: 17 84 38 77
Šifra delatnosti: 8532

1 Komentara
0 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Marijana Petrovic

Postovani,upisala bih prekvalifikaciju za medicinsku sestru vaspitac pa me interesuje sena po godini,kao i po ispitima?Da li se upis vrsi odredjenim mesecima za prekvalifikaciju ili moze bilo kada?Unapred hvala!