Testovi za malu maturu – Završni ispit

testovi mala matura

Poštovani osmaci, za vas smo pripremili testove koji će vam pomoći da se što bolje pripremite za malu maturu. Svi zadaci u testovima preuzeti su iz zbirke zadataka za završni ispit u osnovnom obrazovanju i vaspitanju. Online testovi za malu maturu pomoći će vam da jednostavno i lako proverite stečeno znanje i što spremniji dočekate malu maturu.

Ne znaš koju školu da upišeš?

Portal Edukacija i naš tim pedagoga pomaže vam da taj problem rešite. Ukoliko niste sigurni koja škola je najbolja za vas, predlažemo vam test profesionalne orijentacije za upis u srednju školu, kako bi uz asistenicu našeg stručnog tima rešili sve nedoumice oko izbora.

Završni ispit – Testovi

Upis u srednje škole zna da bude stresan, neprijatan uz prisutan strah od toga da li će te upisati školu koju prvu navedete na listi želja. Mi smo tu da vam pomognemo da taj proces upisa u srednju školu prođe što bezbolnije. Pored online testova za malu maturu, na našem portalu, nudimo vam i mnoštvo drugih informacija koje će vam biti od velike koristi prilikom upisa u srednju školu.

Rešenja testova male mature pogledajte OVDE.

Kombinovani test 2020/2021

Srpski jezik 2020/2021

—————-

Matematika 2020/2021

—————–

Arhiva - Testovi od prethodnih godina

Testovi za malu maturu 2018/2019

KOMBINOVANI TEST 2018/2019

SRPSKI JEZIK 2018/2019

MATEMATIKA 2018/2019

Napomena: Za vežbanje koristite testove iz prethodne godine. Određeni zadaci se ponavljaju i u novoj zbirci, dok su na mnogima samo promenjeni brojevi, logika ostaje ista.

Stranica će svakodnevno biti ažurirana sa novim testovima. Očekujte nove testove uskoro. Pratite nas!

*** Napomena: Ovo nisu zvanični testovi koji će biti na završnom ispitu. Testovi su namenjeni vežbanju. Zadaci su preuzeti iz zbirke za završni ispit i prilagođeni našem softveru.

Izvor: Svi zadaci su preuzeti iz Zbirke zadataka iz biologije, geografije, istorije, fizike i hemije, Zbirke zadataka iz matematike i Zbirke zadataka iz srpskog jezika koju je priredio Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije za izdavača Privredno društvo “Prosvetni pregled” d.o.o. Beograd.

najnoviji
najstariji najviše glasova
Maša
2 godine ranije

Jel neko upisuje hemijsku za hemijsku i farmaceutsku tehnologiju u Novom Sadu??

IMEEE

Neko ets Zemun?

Filip
2 godine ranije

Zašto je svaki drugi komentar “Da li neko upisuje ____”. Pa naravno da neko upisuje necete sami u tu srednju.

1 godina ranije
Reply to  IME

Aleksandar
2 godine ranije

Zna neko sta ce biti sutra na kombinovanom

Andjela
2 godine ranije

Upisuje neko tehnicar drumskog saobracaja u tehnickoj u SD?

aleksandar
2 godine ranije

neko planira mehanicar privredne mehanizacije u novom beceju

₱etar
2 godine ranije

Neko upisuje ili je upisao tehnicku skolu GSP bg?

Reply to  ₱etar

ja upisujem elektro tehnicku Novi Sad

Ja sam ja

Cao Despotovcani 🙂

Mihajlo
2 godine ranije

Zašto nema zadataka za matematiku?

Reply to  Mihajlo

ne znam 🙂

jovana
2 godine ranije

Jel neko upisuje medicinsku u Bg?

Reply to  jovana

pa jel ste svi iz Bg lol. Salim se ali ima vas dosta iz Beograda ja sam iz novog Sada

Reply to  jovana

Ja

Marko

Tku u Pozezi?

Nikola

neko ets Rade Koncar?

Reply to  Nikola

Ja

idk
2 godine ranije

Da li je bolji drstveno-jezicki ili prirodno-matematicki u gimnaziji? Imam cetvorku iz hemije, istorije i srpskog dok je sve ostalo 5

Reply to  idk

Drustveno matematicki ti najaci

Vasa
2 godine ranije

Zdravo. Ja sam radio ispit iz hemije za specijalizovano odeljenje za biologiju i hemiju u gimnaziji “Bora Stankovic” u Nisu. Da li je moguce da ja upisem isti taj smer, ali u drugu gimnaziju u kojoj nisam polagao ispit (npr. novosadska gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj)? Usput, kako se racunaju bodovi za specijalizovana odeljenja? Pozdrav i hvala unapred.

Reply to  Vasa

Leopo sto si polgao cestitam na uspehu ali ne znam 🙂 ali cu se raspitati pa ti reci 🙂

Maša
2 godine ranije

Da li neko upisuje ekonomsku za kuvara u Novom Sadu??

Reply to  Maša

Kuvar pa stavarno to niko nece upisati los posao

Neki lik, nebitno
2 godine ranije

Jel sam ja jedini ovde koji upisuje Saobraćajno-tehničku školu, smer elektrotehničar za elektroniku u vozilima, grad BG?

Jovana

2 godine ranije

ja cu ici sada posle zavrsnih u elektro tehnicku smer za elektotehnicar elektrotehnike kompjutera ,, It i sklapanje kopjutera

Nebitno je