Bodovi za upis u srednje škole 2019/2020

Bodovi za upis u srednje škole

Dragi osmaci, na našem portalu mogu se pronaći bodovi za upis u srednje škole iz školske 2018/2019 godine. Bodovi za upis na srednje škole u Srbiji predstavaljaju broj ostvarenih bodova poslednjeupisanog kandidata na određenom smeru u školskoj 2018/2019 godini. Bodovi koji su prikazani u tabeli prikazuju najmanji broj bodova za upis na smerove srednjih škola u Srbiji.

To ne znači da taj broj važi i za upis u školsku 2019/2020 godinu, tačnije, ukoliko ostvarite veći broj od onoga u tabeli niste zasigurno i upisali određeni smer. Nakon predavanja liste želja, formira se lista na kojoj se na prvom mestu nalazi prijavljeni učenik sa najviše bodova i iza njega drugi po broju bodova i tako sve do broja slobodnih mesta koja postoje za određeni smer.

Broj bodova poslednjeg na listi (iznad crte) je minimalan broj bodova koji je bio potreban da se upiše određeni smer. Ukoliko je konkurencija veća, odnosno ukoliko se prijave kandidati sa većim brojem bodova nego prošle godine, minimalan broj bodova za upis na taj smer će biti veći. Ukoliko je konkurencija manja, minimalan broj bodova za upis će biti manji.

Bodovi za upis u srednje škole koji se nalaze u tabeli nisu sigurna granica koju treba da prebacite, ali mogu da predstavljaju određeni orijentir, jer po iskustvu od ranijih godina retko se događa da je razlika u bodovima drastična.

Stručna pomoć pri izboru škole

Koju srednju školu upisati i koja je srednja škola najbolja za vas? Prilikom izbora srednje škole veoma je važno da se poklope vaše ambicije i lične sklonosti. Portal Edukacija i naš tim pedagoga pomaže vam da taj problem rešite. Ukoliko niste sigurni koja škola je najbolja za vas, predlažemo vam test profesionalne orijentacije za upis u srednju školu, kako bi uz asistenicu našeg stručnog tima rešili sve nedoumice oko izbora.

Počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu za upis u srednju školu u trajanju od četiri godine biće potrebno najmanje 50 bodova koji se ostvaruju na osnovu uspeha tokom školovanja i polaganja male mature.

Svaka srednja škola u Srbiji ima stranicu na našem portalu, na kojoj se nalaze bodovi za sve smerove koje učenici mogu da upišu.

• Bodove koje nosite iz škole, možete izračunati OVDE.
  • Termine svih predupisnih i upisnih dešavanja, kao i termine polaganja male mature, možete pogledati OVDE.
  • Primer popunjene liste želja pogledajte OVDE.
  • Detaljnije o rasporedu učenika po srednjim školama, pogledajte OVDE.

najnoviji
najstariji najviše glasova
Sergej
1 godina ranije

Koliko je potrebno poena za zubnotehnicku školu u Beogradu?

Sanja
1 godina ranije

Koliko je potrebno poena za bibliotekara i za školskog pedagoga?

Vasilije
2 godine ranije

Ima li nekog ko ide u 7. gimnaziju?

Aleksa
2 godine ranije

Pozdrav, tražim neku školu do 60-70 bodova, da ne treba puno matematike. Ko zna neku ovakvu nela odgovori… Unapred hvala.

Milovan

Kolko bodova treba za Tehničara drumskog saobraćaja u Užicu

ana
2 godine ranije

koliko bodova treba za frizera🥲

Miljan
2 godine ranije

Koliko bodova treba za autoelektricara?

Martin

Јел уписао неко Николу Теслу
Смер: Електротехничар Рачунара
У Нишу?

Katarina
2 godine ranije

Jel upisao neko medicinsku skolu “Beograd”,smer zdravstveni negovatelj..Ako da ostavite ig da se upoznamo..2021

Nikola
Reply to  Katarina

Pavlovich___0

Lena
2 godine ranije

Da li je neko upisao gimnaziju u arandjelovcu drustveni smer,ako je neko upisao javitw se na insta @lenaamitrovicc

cfsdfes

jel upisuje neko Elektrotehnicar racunara u Subotici? da se upoznamo

Теодора

Ко уписује Земунску гимназију

Stefan
2 godine ranije

Jel neko upisuje turisticku u bg

Xxwtt
2 godine ranije

Jel neko upisuje saobracajnu 2021?

Ognjen
2 godine ranije

Da li neko zna jel moze da se upise Ekonomska skola-smer Komercijalista sa 72 boda?

Mihailo

Jel upisuje neko 5. Gimnaziju u Beogradu da se upoznamo

₱etar
2 godine ranije

Da li neko upisuje Tehnicku skolu GSP Beograd.?

Uroš
2 godine ranije

Da li mogu da upišem četvorogodišnju SŠ sa 56,8 poena ?

Tteba da znam

Koliko bodova treba za 9. I 10 gimnaziju
2019 2020 i 2021

Vladimir
2 godine ranije

Neko u poljoprivrednu pkb?