Back to homepage

Školski kalendar rada za srednje škole u centralnoj Srbiji 2019/2020

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, objavilo je kalendar rada za srednje škole koje se nalaze na teritoriji centralne Srbije, za školsku 2019/2020. godinu.

Nastava i drugi oblici obrazovno-vaspitnog rada ostvaruju se u dva polugodišta.

Prvo polugodište počinje u ponedeljak, 2. septembra 2019. godine, a završava se u petak, 31. januara 2020. godine.

Drugo polugodište počinje u utorak, 18. februara 2020. godine, a završava se u petak, 19. juna 2020. godine.

Drugo polugodište za učenike III razreda trogodišnjeg i IV razreda četvorogodišnjeg obrazovanja stručnih škola u petak, 29. maja 2020. godine.

Kalendar rada za srednje škole u centralnoj Srbiji pogledajte OVDE

• Kalendar rada za srednje škole u Vojvodini možete pogledati OVDE.
  • Kalendar takmičenja i učeničkih smotri pogledajte OVDE.
  • Kalendar bitnih dešavanja tokom upisnog perioda u srednje škole pogledajte OVDE.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

najnoviji
najstariji najviše glasova
zlo
3 meseci ranije

auu

Милан
11 meseci ranije

Prvo polugodište počinje u ponedeljak, 2. septembra 2019. godine, a završava se u petak, 31. januara 2019. godine.

Poštovana gospodo, na koji način školska godina može da počne 02.09.2019. a da se prvo polugodište završi 31.01.2019.? Merite vreme unazad?

Ponasaj se
Reply to  Милан

Svako ko ima IQ veci od 10, moze da vidi da su ljudi pogresili pri izmeni i sad si ti pametan nasao da palamudis ovde. Sto lepo ne napises, ljudi pogresili ste tu i tu i zdravo, cemu ovakvi bezobrazluci?

Dragana
11 meseci ranije

Ovaj ovakav skolski raspust koji deca imaju iz dva dela , je najveca glupost koju je neko mogao da smisli .
ZASTO svi u Srbiji nemaju raspust kao u Vojvodini ???????

Slađana Ilić
3 godine ranije

kog datuma se krece u skolu posle uskrsa

Milos
1 godina ranije
Reply to  Slađana Ilić

Neznam, al sam mislio da pitate posle Bozica, al sam video da ste pitali pre 1.god.

Branko
1 godina ranije
Reply to  Milos

a ja ne znam zasto ti pises ne znam zajedno

Janko
4 godine ranije

Zašto su za kraj letnjeg polugodišta obeleženi i 25. maj i 1. jun i 22. jun? Koji je dan poslednji dan škole za maturante – 25. maj ili 1. jun?

4 godine ranije
Reply to  Janko

Maturanti u Beogradu i u školama u Vojvodini ne završavaju isti dan koliko ja znam, možda je zbog toga.

5 godine ranije

Greška je bila u tekstu. Hvala na ispravci!