Back to homepage

Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

2.6K Comments
najnoviji
najstariji najviše glasova
teos
3 dana ranije

da li neko zna kakva je sportska gimnazija??

Simke
5 dana ranije

Ja se dvoumim neka elektrotehnika nesto za kompove a gde nisu deca da uce 24h to je problem aj pomogne neko pls

tvajlajt sparkl
5 dana ranije

54 dooljno je ja mislim… na zavrsnom skupicu negde oko 80 bodova je to dovoljno da se upise gimnazija bilingvalni smer?

5 dana ranije

Ja imam 50.84 iz 6,7,8 i jel postoji srednja Policijska bilogde u Srbiji ako da jel bih mogao da upadnem?

Jel dobro 50.48??

Ajdin
6 dana ranije

59 aj bice

Reply to  Ajdin

Ne ne 50.84

isidora
8 dana ranije

zna li neko da li je tesko upisati umetnicku? i sta je sve potrebno

ur mom
13 dana ranije

koliko poena treba za drustveno jezicki smer u gimnaziji i jel se lako upisuje

Natalija
16 dana ranije

Moze neko dami posalje skripte za matematiku i srpski na ovaj [email protected]

Danill
17 dana ranije

33 boda pa dobro nije tolko lose kolko sam mislio da ce bude

Mommy
11 dana ranije
Reply to  Danill

Meni treba 68 ja koji imam 46💀

NIKO
17 dana ranije

da li je normalno ako ti majka ide i prica svim nastavnicima koji ti predaju da te obore i da ponavljas razred buduci da je moja majka rekla mojim nastavnicima da mi daju manje ocene

sergej
21 dana ranije

Baba Vanga
23 dana ranije

Da li se boduje svako takmicenje u kojem si osvojio prva 3 mesta ili to ide nekako drugacije?

imee
25 dana ranije

Da li neko mozda ide u Prvu kragujevacku, specijalizovano odeljenje za biologiju i hemiju? Kako je, jel je tesko, kakav je bio prijemni? Da li vredi upisati ili je bolji neki drugi smer

Npz
26 dana ranije

koliko treba za elektrotehnicara informacionih tehnologija?

Reply to  Npz

Oko 70

Simke
Reply to  Npz

pise 60 valjda bemu majku

Blagojević Nemanja
26 dana ranije

Jel neko upisuje Rade Končar u bg ?

Uros

54 nije lose

Your mom

Rastko

ivana
1 mesec ranije

52.84 uz dobro urađen prijemni jel bih mogla da upišem medicinsku smer medicinska sestra-tehničar?

Last edited 1 mesec ranije by ivana