Back to homepage

Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

1997 Comments
najnoviji
najstariji najviše glasova
tvoja mama
2 dana ranije

jel upisao neko Isidorinu drustveni u ns

neki lik
9 dana ranije

da li neko upisuje texnicar drumskog saobracaja u zemunu?

Sofija
11 dana ranije

Neko Teslu u Bg

Nađa
19 dana ranije

It smer Sveti Sava?

Ognjen
16 dana ranije
Reply to  Nađa

Da, @ogi_ivanovic34

Helena
19 dana ranije

Upisao neko drvoart likovni tehnicar javite mi se @uwuglyy

23 dana ranije

osmu?

Anči
25 dana ranije

Da li je neko upisao Medicinsku ” Nadežda Petrovic” u Zemunu? Smer medicinska sestra – vaspitač?

Marija
27 dana ranije

Neko arhitektonsku?ostavite ig

Вељко
29 dana ranije

Неко Правно-биротехничку школу у Земуну за техничара обезбеђења?оставите иг

Sladoled
1 mesec ranije

Da li ima nekoga da upisuje diyajnersku

Luka

Ako je neko upao u IT smer u gimnaziji u Leskovcu, dm na @lukaastankovicc

Marko

Mare care
Resi sve mrs kuci a iz skole sam vuko 30

Marko
1 mesec ranije

Neko Loznica masinski tehnicar za kompjutersko konstruisanje? ig nrv

Petar
1 mesec ranije

El ide neko u Jagodini za kulinarskog tehnicara nek se javi

andrea

upisao neko trgovacku

Luka

Ako je neko upao u administratore u elektro u ns nek mi je javi u dm @klau2413

Andjela
1 mesec ranije

Jel upisuje neko pedijatriju na Savskom vencu?

vanja
1 mesec ranije

jel upao neko u pravno poslovnu beograd smer poslovni administrator

IME
1 mesec ranije

Ako neko upisuje u Subotici za arhitektu, neka ostavi instagram.

okeej
1 mesec ranije

Je l’ upao neko u zubotehnicku skolu na zvezdari?
Ostavite Ig ispod 🥰

IME*