Back to homepage

Računanje bodova za upis u srednje škole

1411733277_calculator-128Dragi osmaci, na ovoj stranici možete izračunati broj bodova koje ste ostvarili tokom školovanja u šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole. Bliži se polaganje male mature i polako dolazi vreme da se sabiraju bodovi potrebni za upis u srednje škole.

Na našem portalu možete pogledati koliko je bodova bilo potrebno prilikom upisa u srednje škole prošle godine i na taj način vidite koliko bodova vam je potrebno na završnom ispitu kako bi pobedili poslednjeg na listi sa prošlogodišnjeg upisa. Naravno, taj podatak neće značiti da ćete sigurno i upisati taj smer, ali ćete otprilike znati kolike su vam šanse za to.

Ukoliko želite da upišete četvorogodišnju srednju školu, počevši od upisa u školsku 2016/2017. godinu biće vam potrebno najmanje 50 bodova. Ako ne ostvarite ovaj broj bodova moćićete da upišete srednju školu u trajanju od tri godine.

U polja ispod potrebno je da unesete uspeh iz šestog, sedmog i osmog razreda i u poslednjem polju pojaviće se broj bodova koji nosite iz škole. Na osnovu toga možete da vidite koliki broj bodova će vam biti potreban na završnom ispitu kako bi upisali određenu školu i smer. Kako bi se što bolje spremili za završni ispit, za vas smo pripremili testove za malu maturu. Rešenja testova iz srpskog jezika, matematike i kombinovanog testa sa poslednjeodržane male mature, možete pogledati OVDE. Informacije o preliminarnim i konačnim rezultatima male mature pogledajte OVDE.

Nakon što saberete bodove osvojene na osnovu uspeha tokom školovanja, sa završnog ispita i međunarodnih i republičkih takmičenja ukoliko ih imate, počinjete sa predupisnim aktivnostima, a jedna od njih je i popunjavanje liste želja. Kako se pravilno popunjava lista želja pogledajte OVDE.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

najnoviji
najstariji najviše glasova
mirko poplava
2 sati ranije

Jel zna neko koliko mi bodova treba na prijemnom za 8. beogradsku drustveni smer ako iz skole nosim 55.6?

babaroga
15 sati ranije

Jel ima neko upisuje medicinsku u Novom Pazaru?

Neko tamo
19 sati ranije

Neko za kulinarsko tehnicara bg ili Vrnjacka Banja(ig).

Petar Lazic
19 sati ranije

da li mogu da upisem pravno birotehnicku skolu sa 75 bodova!

Petar Lazic

da li mogu da upisem pravno birotehnicku skolu sa 75 bodova

milan
21 sati ranije

Upisuje neko 5. beogradsku prirodni smer? ako neko vec ide nek ostavi komentar kakva je skola

milan
21 sati ranije

upisuje neko 5. beogradsku prirodni smer, ako neko ide vec u skolu nek ostavi komentar kakva je

neko
22 sati ranije

jel upisuje neko zubotehnicku?

scepan
23 sati ranije

neko upisuje gimnaziju u Vrbasu Zarka Zrenjanina

pazarac

Šta ima ba!

janja

jel upisuje neko 7 beogradsku gimnaziju drustveni smer

Luka
1 dan ranije

Ima li neko da upisuje opsti smer na zvezdari?

Natalija
Reply to  Luka

Natalija
Reply to  Luka

daj insta

Milica
1 dan ranije

jel neko upisuje gsp na vracaru zenski smer???

Lazar Krnetic
2 dana ranije

Koja je dobra skola za racunare a da za nju treba oko 65 bodova.A da je dobro placen posao tipa 500 eura na vise.

Vuk
22 sati ranije
Reply to  Lazar Krnetic

majstore trebo si da ucis za 500+ platicu

Aleks
2 dana ranije

Upisuje neko elektro, multi u Pančevu?

qwerty
2 dana ranije

Da li neko upisuje gimnaziju u Lazarevcu?

Mateja
2 dana ranije

Zna li neko koliko je potrebno bodova za elektricara

Smc

Jel upisuje neko politehniku
U zemunu

Nebitno
Reply to  Smc

Daj insta

Smc
3 sati ranije
Reply to  Nebitno

simicc_s

Andjela
2 dana ranije

Je li neko upisuje ekonomsku u Uzicu?

Krieg
3 dana ranije

Neko iz Uzica (05) godiste nek ostavi komentar da vidim vase misljenje za upis jer ja nisam siguran