Užice: Sajam virtuelnih preduzeća

11/05/2016 11:20

Užice: Sajam virtuelnih preduzeća

U toku je drugi Sajam virtuelnih preduzeća na kom učestvuju đaci ekonomskih škola sa teritorija Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije, koji se održava u Užicu.

Sajam se prostire na 24 štanda na kojima se prezentuju učeničke kompanije, privrede u malom, proizvođači iz različitih oblasti, agenti osiguranja, menadžeri, kao i funkcionisanje platnog prometa.

Posetioci sajma mogu uzeti platne kartice pomoći kojih mogu na celom sajmu da kupuju na svakom štandu robe i usluge, a sve to plaćaju virtuelnim novcem.

Učenici ekonomskih škola na ovaj način imaju priliku da steknu uvid u ono sa čime će se suočavati ukoliko se time budu bavili nakon zavšrene srednje škole ili fakulteta.

Sajam, koji je takmičarskog karaktera, organizovala užička Ekonomska škola povodom 120 godina postojanja.

11/05/2016 11:20