Srednja medicinska škola “Milutin Milanković” – Beograd (Savski venac)

Srednja medicinska škola „Milutin Milanković” je prva privatna medicinska škola u Srbiji, osnovana 2004. godine. Verifikovana rešenjem Ministarstva prosvete i sporta Republike Srbije br. 022-05-110/2004-03.

Osnovni cilj naše škole je osposobiti mlade za samostalan stručni rad nakon završetka četvorogodišnjeg obrazovanja i pripremiti ih za nastavak školovanja na visokoškolskim ustanovama. Omogućavamo i opcije vanrednog školovanja, prekvalifikacije i dokvalifikacije.

U sagledavanju svakog učenika kao posebne ličnosti, pripremamo ga za buduće zanimanje usklađujući njegove želje i mogućnosti. Cilj nam je da mlade generacije osposobimo za uspešan život i rad.

Škola se opredelila za obrazovno-vaspitne profile u području rada: zdravstvo i socijalna zaštita u četvorogodišnjem trajanju. Školovanjem ili prekvalifikacijom i dokvalifikacijom za ove obrazovne profile dobijaju se zvanja:

• zubni tehničar
  • fizioterapeutski tehničar
  • medicinska sestra-tehničar
  • medicinska sestra-vaspitač
  • farmaceutski tehničar
  • kozmetički tehničar

Pogledajte još

najnoviji
najstariji najviše glasova
Aleksandra
1 godina ranije

Koliko ispita je razlika za prekvalifikaciju veterinarskog tehnicara u medicinskog tehnicara opsti smer

Olivera
3 godine ranije

Da li se za upis za medicinsku-opsti smer polaze prijemni?

Milica
Reply to  Olivera

Ne polaze se prijemni ni za jedan smer.

Zorana Stojanović
3 godine ranije

Dobar dan da li Vi primate decu koja su samo 8 razred bila na Iop 2. Moj sin ima žarku zelju da upise smer za vaspitaca.

Snezana
5 godine ranije

Da li postoji mogucnost prekvalifikacije za medicinsku sestru?Koliko traje I Cena.Imam ekonomsku 4 stepen.