Četiri medalje za mlade matematičare

16/07/2015 11:06

Četiri medalje za mlade matematičare

Na 56. Međunarodnoj olimpijadi iz matematike, koja je održana na Tajlandu, učestvovali su i mladi matematičari iz Srbije.

Ekipa srpskih matematičara osvojila je ukupno četiri medalje i dve pohvale za svoje učestvovanje na ovom takmičenju.

Zlatnu medalju je osvojio Aleksa Konstantinov, učenik Matematičke gimnazije iz Beograda; Anđela Šarković, učenica niške gimnazije “Svetozar Marković” osvojila je srebrnu medalju; Ivan Damnjanović iz niške gimnazije “Bora Stanković” i Ognjen Tošić iz Matematičke gimnazije osvojili su bronzane medalje.

Za svoje učestvovanje pohvaljeni su učenici Matematičke gimnazije – Aleksa Milojević i Marijana Vujadinović.

Na 56. Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi, koja je održana od 4. do 16. jula na Tajlandu učestvovale su ekipe iz 104 zemlje sveta.

16/07/2015 11:06