Srpska matematička olimpijada za srednjoškolce

29/03/2016 09:12

Srpska matematička olimpijada za srednjoškolce

Srpska matematička olimpijada održava se 1. i 2. aprila u Matematičkoj gimnaziji u Beogradu, a namenjena je učenicima srednjih škola.

Ove godine održava se 10. po redu Matematička olimpijada, a kao i do sada, najboljih šest učenika predstavljaće Srbiju na međunarodnim takmičenjima.

Tim od šest učenika koji se budu najbolje pokazali na Srpskoj matematičkoj olimpijadi predstavljaće našu državu na matematičkoj Balkanijadi, Matematičkoj olimpijadi, kao i na drugim značajnim međunarodnim takmičenjima.

Na ovogodišnjem takmičenju učestvovaće 33 učenika, a ova takmičarska dana sastojaće se od 4,5 sata koliko će učesnici imati vremena za rešavanje tri zadatka.

Na olimpijadi koja se održava u Matematičkoj gimnaziji učestvovaće i četiri učenika iz Moskve, zbog saradnje koja već godinama traje sa ruskim matematičkim gimnazijama.

Srpsku matematičku olimpijadu organizuje Društvo matematičara Srbije, sa podrškom od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Pobednici će biti proglašeni u četvrtak, 7. aprila.

29/03/2016 09:12