Konkurs: Idejno rešenje za scenografiju predstave

29/02/2016 11:04

Konkurs: Idejno rešenje za scenografiju predstave

Centar za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu raspisao je konkurs za srednjoškolce.

U pitanju je konkurs za izradu idejnog rešenja scenografije za predstavu “Sumnjivo lice” Branislava Nušića na sceni “Pera Dobrinović” Srpskog narodnog pozorišta.

Na konkursu mogu učestvovati učenici i učenice treće i četvrte godine srednjih stručnih, umetničkih škola i gimnazija sa teritorije Republike Srbije i iz regiona.

Rad koji se prijavljuje na konkurs mora da sadrži: tekstualno obrazloženje i grafički prikaz – idejno rešenje scenografije, na jednom listu formata 100×7 cm, vertikalno postavljeno u elektronskoj formi (.pdf).

Konkurs je anoniman, pa se radovi šalju pod šifrom, dok se podaci o autoru/autorski i mentoru dostavljaju posebno.

Više informacija o konkursu, uslovima, načinu prijave i potrebnoj dokumentaciji – nalaze se na sajtu SCen-a.

Sva pitanja vezana za radove mogu se postaviti slanjem mejla na adresu [email protected] najkasnije do 20. marta.

Krajnji rok za prijavu na konkurs je 29. april.

Za autore najboljih radova i njihove mentore pripremljene su tri nagrade – učenicima će biti obezbeđen besplatni kurs pripremne nastave za polaganje prijemnog ispita OAS Scenska arhitektura, tehnika i dizajn na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu 2016. godine, dok nastavnike očekuju studijska putovanja na pozorišne festivale.

Vladimir Vrbaski

29/02/2016 11:04