Letnja škola u SAD

23/02/2016 13:51

Letnja škola u SAD

Najuspešniji srednjoškolci koji se prijave za program letnje škole u Sjedinjenim Američkim Državama imaće priliku da budu deo četvoronedeljnog programa za mlade lidere.

Međunarodni program Bendžamin Frenklin organizuje Stejt department i Odeljenje za omladinske programe Biroa za obrazovanje i kulturu.

Ambasada SAD je saopštila da se program odnosi na srednjoškolce i predstavlja diskusiju o globalnim pitanjima koja su od zajedničkog interesa, liderstvu i medijima, zajedničko razvoju projekata, aktivnostima od javnog interesa, putovanjima u cilju obrazovanja, kao i planiranju propratnih aktivnosti.

Zainteresovani srednjoškolci moraju ispuniti sledeće uslove:

1. uzrasta od 16 do 18 godina
  2. građanin/ka Republike Srbije i posedovanje važećeg pasoša
  3. izuzetno dobro govori engleski jezik
  4. da je član/ica jednog od 8 Američkih kutaka u Srbiji
  5. bude u obavezi da nakon završenog programa nastavi sa školovanjem u Srbiji
  6. pokaže veliki liderski potencijal, interesovanje za prekookeanske odnose i diplomatiju
  7. bude zainteresovan/a za američku kulturu
  8. ima visok nivo akademskih dostignuća što će potvrditi prilaganjem akademskih diploma, nagrada i preporuka nastavnika/ca (poslati sve kao dodatak prijavi)
  9. bez prethodnog školovanja u Americi
  10. poseduje zrelost, odgovornost, nezavisnost, sigurnost, otvorenost, tolerantnost i radoznalost.

Prijava se sastoji i od dva kratka eseja na temu: “Zašto mislite da ste idealan kandidat za ovaj program” i “Da možete da se vratite u prošlost – gde biste otišli i zašto?”.

Prijava se šalje mejlom na adresu [email protected], a krajnji rok za prijavu je 5. mart 2016. godine.

Troškove puta, hrane i izdavanje vize pokriva Stejt department Sjedinjenih Američkih Država, Odeljenje za omladinske programe Biroa za obrazovanje i kulturu i Američka ambasada u Beogradu.

23/02/2016 13:51

najnoviji
najstariji najviše glasova
milica
8 godine ranije

Da li su pokriveni i troškovi smeštaja?