Obnovljeno humanitarno udruženje mladih u Apatinu

06/01/2015 13:29

Obnovljeno humanitarno udruženje mladih u Apatinu

Gimnazijalci iz apatinske gimnazije “Nikola Tesla” obnovili su Humanitarno udruženje mladih Apatina (Huma). Prva uspešna akcija nakon obnove bila je prikupljanje sredstava za paketiće đacima Škole za specijalno obrazovanje “Vuk Karadžić” u Somboru. Pored paketića, đaci ove somborske škole uživali su i u predstavi koju je organizovala Huma.

huma

Humanitarno udruženje mladih Apatina u poseti učenicima Škole za specijalno obrazovanje “Vuk Karadžić” u Somboru

Uprava gimnazije “Nikola Tesla” pomogla je da se ponovo aktivira Humanitarno udruženje mladih Apatina koja za cilj ima da pomogne ugroženim sugrađanima, marginalizovanim grupama, da promoviše volonterizam ali i da podigne na viši nivo vršnjačku edukaciju.

Sredstva koja su im bila potrebna za prvu uspešnu akciju u kojoj su paketićima i predstavom obradovali učenike Škole za specijalno obrazovanje “Vuk Karadžić” u Somboru, Huma je prikupila sredstva sa Osnovnom školom “Žarko Zrenjanin” iz Apatina, Srednjom mašinskom i Srednjom građevinskom i drvoprerađivačkom školom.

Izvor: RTV

06/01/2015 13:29