Proglašeni pobednici takmičenja “Evropa i ja”

18/05/2015 09:50

Proglašeni pobednici takmičenja “Evropa i ja”

Takmičenje “Evropa i ja, koje je organizovano povodom objavljivanja šestog izdanja Evropskog dnevnika, završeno je i proglašeni su pobednici.

Prvo mesto je osvojila Nina Stanković, učenica Valjevske gimnazije, a nagrade su dobili i Predrag Đerković iz Četvrte gimnazije, Sara Jošić iz Srednje ekonomske škole Sombor, kao i učenici Mitrovačke gimnazije Ognjen Tutić i Sara Jovanović.

Učenici srednjih škola slali su svoje eseje dužine do 1.000 reči na zadatu temu – šta za njih predstavlja Evropska unija, kakve im mogućnosti nudi i kako oni u njoj vide svoju budućnost.

Autor najboljeg eseja nagrađen je tablet računarom, a još četiri autora osvojila su nagradu u vidu vaučera za kupovinu knjiga u vrednosti od 3.000 dinara.

18/05/2015 09:50