Učenice Karlovačke gimnazije na svetskom takmičenju

20/05/2016 08:49

Učenice Karlovačke gimnazije na svetskom takmičenju

Na svetskom takmičenju u poznavanju kineskog jezika i kulture, koji se održava u oktobru mesecu u Kini, našu državu predstavljaće učenice Karlovačke gimnazije.

Nakon takmičenja u poznavanju kineskog jezika i kulture – “Kineski most”, na kom su učestvovali srednjoškolci iz cele Srbije, Teodora Milosavljević i Ivana Dinić iz Karlovačke gimnazije osvojile su prva mesta u obe kategorije, čime su obezbedile učestvovanje na svetskom takmičenju.

Takmičenje srednjoškolaca u poznavanju kineskog jezika i kulture ove godine se održalo u Šestoj beogradskoj gimnaziji 14. maja, po deveti put, u organizaciji ambasade Narodne republike Kine.

Na svetskom takmičenju će pored Teodore i Ivane, u revijalnom delu učestvovati i Andrijana Vlaović, drugoplasirana učenica u seniorskoj kategoriji.

20/05/2016 08:49