Uz ovu aplikaciju nema više dosadnog čekanja u redu

05/11/2014 17:32

Uz ovu aplikaciju nema više dosadnog čekanja u redu

Nekoliko srednjoškolaca iz Čačka osmislilo je aplikaciju koja bi povezala ljude koji čekaju u redovima i tako im skratila vreme, za šta su osvojili prvo mesto na regionalnom takmičenju srednjoškolaca u preduzetničkim veštinama “Poslovni izazov”.

Jovan Milićev iz Ivanjice, jedan od članova pobedničkog tima, kaže da se aplikacija može naći široku primenu s obzirom na to da se gužve non-stop stvaraju, pa čak i pri obavljanju svakodnevnih poslova.

Tako ljudi troše vreme koje mogu iskoristiti na bolji način – upoznavanje ljudi drugih nacija i kultura koji takođe čekaju u redovima. Aplikacija bi radila poput društvene mreže i svako bi imao svoj profil, na osnovu koga bi se povezivao sa ljudima koji imaju slična interesovanja.

Jovana Mirosić iz Požege i Demir Juković iz Sjenice kažu da je posebno korisno za njih bilo to što su naučili da rade u timu.

Na takmičenju su učestvovali đaci iz Čačka, Prijepolja, Arilja, Ivanjice, Gornjeg Milanovca, Kragujevca, Kraljeva, Požege, Kruševca, Topole, Sjenice, Užica, Trstenika, a najbolji je bio tim učenika Gimnazije u Požegi, Srednje škole “Kralj Petar I” iz Topole, kraljevačke Poljoprivredno-hemijske škole, Gimnazije u Ivanjici i Ekonomske škole iz Čačka.

Učenici su rešavali postavljeni problem i uobličavali poslovne planove koje su zatim predstavljali žiriju.

Cilj takmičenja je da srednjoškolci steknu iskustvo uz koje će bolje iskoristiti svoje potencijale, raditi u timu sa nepoznatim ljudima i razviti razne veštine.

U nacionalnom finalu naći će se tri prvoplasirane ekipe, a pobednici će učestvovati na Poslovnom izazovu zapadnog Balkana koji će se održati u Podgorici sledeće godine.

Takmičenje je omogućila organizacija Dostignuća mladih u Srbiji, a finansijsku podršku pružilo je Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije.

Izvor: Blic

05/11/2014 17:32