Čas viška u matematičkim odeljenjima

15/04/2016 10:53

Čas viška u matematičkim odeljenjima

Učenici Matematičke gimnazije i matematičkih odeljenja u gimnazijama od sada će imati jedan čas viška u odnosu na prethodne školske godine.

Naime, plan i program za učenike ovih odeljenja biće promenjen, pa će oni imati jedan čas nedeljno slobodan – koji će pripasti algebri.

Spajanjem dva predmeta – Sociologije i Ustava i prava građana – učenici ovih odeljenja će dobiti jedan matematike nedeljno više.

Od sada će umesto dva predmeta, učenici Matematičke gimanzije i matematičkih odeljenja imati jedan predmet – Sociologija sa pravima građana.

Sa ovim predlogom složili su se i članovi Nacionalnog prosvetnog saveta na nedavnom zasedanju, ali će ove inovacije ipak sačekati na realizaciju, zbog vraćanja predloga Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja na doradu.

15/04/2016 10:53