Novi uspeh učenika Matematičke gimnazije

21/10/2014 13:54

Novi uspeh učenika Matematičke gimnazije

Učenici Matematičke gimnazije osvojili su zlatne medalje iz matematike, fizike i programiranja na međunarodnom turniru za nadarene učenike u Permu u Rusiji.

Tim gimnazijalaca koji su odneli zlatno činili su Marijana Vujadinović, Bogdana Jelić, Luka Vukelić i Nikola Jovanović, a vođe tima su bili njihovi profesori Bojana Milošević i Ivan Stanić.

Oni su učestvovali na međunarodnom turniru za nadarene učenike pod nazivom KamaChallenge, a koji je održan od 18. do 20. oktobra u Permu. Pored naših gimnazijalaca, na takmičenju je učestvovalo 10 timova iz Rusije, Belorusije, Azerbejdžana i drugih zemalja.

Cilj ovog takmičenja je da se uspostavi redovan kontakt između učenika specijalizovanih škola iz različitih gradova i zemalja.

Na takmičenje se dolazi po pozivu, a pozivaju se samo zemlje čiji učenici ostvaruju sjajne rezultate na međunarodnim olimpijadama.

Izvor: RTS

21/10/2014 13:54