Proba male mature u petak i subotu

21/04/2015 16:50

Proba male mature u petak i subotu

Svi učenici osmog razreda u obavezi su da izađu na probnu malu maturu koja se održava 24. i 25. aprila.

Prema podacima prosvetnih vlasti, u Srbiji je trenutno 69.303 učenika osmog razreda.

Probni završni ispit organizovaće se u svim osnovnim školama na terotoriji Srbiji. Prvog dana biće održan probni test iz matematike u 12 časova. U subotu prvo će se polagati test iz srpskog/maternjeg jezika od 9 časova, dok će se kombinovani test održati istog dana od 11:30 časova.

Cilj organizovanja probne male mature jeste da se vidi koliko su se učenici spremili za završni ispit koji će se održati u junu mesecu. Završnim ispitom procenjuje se koliko su učenici savladali gradivo iz maternjeg jezika, matematike, hemije, fizike, geografije, biologije i istorije.

Izvor: Politika

21/04/2015 16:50