Otkrivena nova, bizarna vrsta tarantule!

14/02/2019 13:16

Otkrivena nova, bizarna vrsta tarantule!

Istraživači koji su radili u Angoli, u jugozapadnoj Africi, otkrili su detalje o novoj vrsti tarantule, koji su prethodno bili nepoznati nauci.

Za razliku od drugih vrsta, ova tarantula, nazvana atonifer (Ceratogyrus attonitifer) po latinskoj reči za nosioca iznenađenja. A sam naziv ima dobro pokriće. Naime, ovaj pauk ima na glavu nešto nalik na rod, koji se proteže skoro duž celog tela.

Nijedan pauk na svetu nema ovu karakteristiku. Ova tarantula je duga svega nekoliko centimetara i uglavnom se hrani insektima. Pripada grupi babun paukova sa rogom, ali je njihov rog mnofo manji i tvrđi.

Iako je nedavno otkrivena, lokalno stanovništvo zna za ovog pauka već veoma dugo. Zasad se zna da ovaj pauk jeste otrovan, ali da otrov nije opasan po ljude.

Foto: iflscience.com

14/02/2019 13:16