Kikinda: “Maj, mesec matematike”

13/05/2016 10:17

Kikinda: “Maj, mesec matematike”

Manifestacija “Maj, mesec matematike u Kikindi”, koju organizuje aktiv nastavnika matematike u saradnji sa Kulturnim centrom Kikinda, održava se ove godine po prvi put u ovoj opštini.

Svečano otvaranje zakazano je za petak, 13. maj u 18 časova u galeriji Kulturnog centra Kikinda, gde će biti otvorena izložba slika koja će trajati do 20. maja.

Glavni deo programa manifestacije održava se u ponedeljak, 16. maja u dvorištu Kulturnog centra Kikinda sa početkom u 14 časova, kada će se održati radionice, igre mozgalice, moj broj, tangram, sudoku i mankala, sastavljanje geometrjskih tela od slamčica, pravljenje tepiha i piramide Sierpinskog.

Na manifestaciji će učestvovati učenici i nastavnici svih osnovnih i srednjih škola sa teritorije opštine Kikinda.

“Maj, mesec matematike” se na nacionalnom nivou održava po peti put ove godine, a ovu manifestaciju organizuje Centar za promociju nauke i Matematički institut SANU.

13/05/2016 10:17