Rešenja zadataka sa testa iz matematike

16/06/2015 12:25

Rešenja zadataka sa testa iz matematike

Drugog dana završnog ispita osmaci su polagali test iz matematike. Za rešavanje 20 zadataka, koliko se našlo na testu, imali su dva sata – od 10 do 12 časova.

Zadaci koji su bili na testu bili su potpuno nepoznati i nisu bili deo zbirke za pripremu ispita.

Test iz matematike, kao i druga dva testa u okviru završnog ispita, nosi maksimalno 10 bodova.

Kako je izgledao test iz matematike, možete pogledati OVDE.

Rešenja zadataka sa testa iz matematike nalaze se OVDE.

Nakon polaganja testa iz matematike, pred osmacima je polaganje još jednog testa – kombinovanog testa, koji se sastoji od pitanja iz pet oblasti: hemije, fizike, biologije, istorije i geografije.

Polaganje kombinovanog testa zakazano je za sredu, 17. jun, od 10 do 12 časova.

Svi učenici osmog razreda u obavezi su da polažu završni ispit, čak i oni koji su već polagali prijemni ispit za neku od muzičkih, umetničkih ili specijalnih škola. Položena mala matura predstavlja zvaničan završetak osnovnog obrazovanja.

16/06/2015 12:25