Konkurs za dodelu nagrada najuspešnijih srednjoškolcima

27/03/2016 09:27

Konkurs za dodelu nagrada najuspešnijih srednjoškolcima

Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije – Fond za mlade talente raspisalo je Konkurs za dodelu nagrada učenicima srednjih škola za uspeh na takmičenjima.

Na konkursu mogu učestvovati svi učenici i učenice srednjih škola sa teritorije Srbije koji su učestvovali na priznatim takmičenjima u Srbiji ili inostranstvu u toku kalendarske 2015. godine.

Krajnji rok za prijavu je 15. april.

Važiće se prijave srednjoškolaca koji su tokom 2015. godine osvojili jednu od prve tri nagrade/mesta na priznatim republičkim ili međunarodnim takmičenjima.

Kako bi konkurisali za nagradu za izvanredan uspeh na takmičenjima, kandidat mora da ispuni sledeće uslove:

• da je državljanin Republike Srbije ili da ima status izbeglice
  • da ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije
  • da je u vreme osvajanja nagrade imao status učenika srednje škole (od prvog do četvrtog razreda) koja ima sedište na teritoriji Republike Srbije.

Više o konkursu i načinu prijave nalazi se ovde.

27/03/2016 09:27