Znate li šta je opuštanje?

07/10/2022 15:43

Znate li šta je opuštanje?

Naravno da ne morate da učite 24/7 i da imate pravo na odmor, odnosno morate odmoriti.

Naime, kako se školske obaveze zahuktavaju, a kontrolni i usmeni nižu, verovatno vam je potreban odmor.

Naučite kako da se opustite

Ako želite da ostvarite uspeh i da napredujete, morate razumeti da je naporan rad bitan ali je takođe bitan i odmor. Bez odmora, opuštanja i kuliranja, nema ni uspeha. Takođe, preteran rad, napor i stres mogu narušiti zdravlje. Zato je od velike važnosti odvojiti potrebno vreme za sebe i za odmor.

Ukoliko osećate stres usled brojnih školskih obaveza, isprobajte neku od tehnika opuštanja.

Potrebno je da naučite kako da se nosite sa obavezama ali i kako da se uspešno opustite.

Tehnika za opuštanje

Prvo pronađite sobu gde vas niko neće ometati. Lezite na pod i zatvorite oči.

Sledeći korak je disanje. Duboko i lagano dišite kroz nos kako biste u potpunosti osetili rad pluća.

Zadržite dah i izbrojte tri, a zatim lagano izdahnite. Ponovite ovu tehniku disanja tri puta.

Sledeće što treba da uradite jeste da se koncentrišete na telo. Zgrčite mišiće, pa ih opuštajte. Krenite od stopala.

Kada jednom usavršite ovu tehniku, moći ćete da se usredsredite samo na napete mišiće.

Isključite se

Ako ne možete da se isključite u potpunosti, pronađite CD sa muzikom za opuštanje ili sami napravite listu koja vam odgovara. Upalite mirišljave sveće i lezite na kauč.

Slobodno vreme uvek možete provesti u društvu dragih ljudi i prijatelja.

Za opuštanje je odlična i mirišljava i topla kupka.

07/10/2022 15:43