Objavljen raspored učenika po srednjim školama

03/07/2015 16:38

Objavljen raspored učenika po srednjim školama

Nakon objavljivanja konačnih rezultata i predaje liste želja, na red je došlo raspoređivanje učenika po srednjim školama.

Glavni kriterijum za raspored učenika po srednjim školama su bodovi koje je učenik ostvario na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda i nakon polaganja male mature.

Raspored učenika po srednjim školama predstavlja podelu učenika po smerovima srednjih škola prema bodovima i mestu na kom se nalazi određeni obrazovni profil na listi želja.

Raspored učenika po srednjim školama i način na koji se dolazi do ovih informacija nalazi se OVDE.

Nakon rasporeda učenika po srednjim školama, sledi prvi upisni rok koji će se održati 6. i 7. jula. Svi učenici koji ostanu neraspoređeni dobiće šansu za upis u drugom upisnom roku – 9. jula, kada će se popunjavati preostala slobodna mesta u svim srednjim školama.

03/07/2015 16:38