Drugi upisni rok za srednjoškolce

08/07/2015 15:54

Drugi upisni rok za srednjoškolce

Prvi upisni rok u srednje škole obavljen je 6. i 7. jula, nakon čega će 9. jula biti i drugi upisni rok.

Posle rasporeda učenika po srednjim školama, na osnovu bodova i liste željenih obrazovnih profila koje su predali u svojim osnovnim školama, ostalo je oko tri odsto učenika koji nisu raspoređeni.

Neraspoređeni učenici, zbog konkurencije, nisu imali dovoljno bodova kako bi upisali neki od smerova u srednjim školama koje su naveli u listi želja, koja je mogla da sadrži i 20 obrazovnih profila.

Drugi upisni rok će se obaviti na osnovu druge liste želja, koju su učenici predali 6. jula.

Raspored učenika u drugom upisnom roku objaviće Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, a način na koji se dolazi do tih informacija pogledajte OVDE.

08/07/2015 15:54