Danas počeo drugi krug male mature!

21/08/2017 15:18

Danas počeo drugi krug male mature!

Test iz srpskog (maternjeg) jezika zakazan je za danas, dok test iz matematike, osnovci polažu u utorak, 22. avgusta. Kombinovani test polaže se u sredu.

Na test izlaze oni koji su išli na popravni ispit, ili iz zdravstvenih ili nekih drugih razloga nisu polagali završni ispit u junskom, prvom krugu.

Iz Ministarstva prosvete javljaju da je do 9. avgusta prijavljeno je 618 učenika koji će polagati završni ispit u drugom krugu i to 380 učenika za polaganje završnog ispita u redovnoj osnovnoj školi i 238 polaznika za polaganje završnog ispita u školama koje ostvaruju programe obrazovanja odraslih.

Preliminarni rezultati testa biće objavljeni 24. avgusta, a konačni 26. avgusta, nakon čega će uslediti treći upisni krug u srednje škole.

Izvor: www.blic.rs

21/08/2017 15:18