Raspored raspusta u narednoj školskoj godini

05/06/2015 12:58

Raspored raspusta u narednoj školskoj godini

Prema Kalendaru za školsku 2015/2016. godinu, koji je objavio Prosvetni glasnik, učenici će pauze u nastavi imati malo drugačije, u odnosu na tekuću školsku godinu.

U Kalendaru se nalaze tačni datumi početka i kraja svih raspusta koje će učenici imati u toku naredne školske godine.

Zimski raspust će sledeće godine biti podeljen na dva dela, pa će tako učenici moći da odmaraju prvo osam dana u januaru, a posle toga 12 dana u februaru.

Prvi deo zimskog raspusta biće od 31. decembra do 8. januara, dok će u februaru pauzu od nastave učenici imati od 1. do 12. februara.

Prolećni raspust počinje 28. aprila i završava se 3. maja, dok će letnji raspust trajati od 16. juna do 31. avgusta, nakon čega počinje naredna školska godina.

05/06/2015 12:58