Literarno takmičenje “Evropa i ja”

28/01/2015 17:23

Literarno takmičenje “Evropa i ja”

Nagradni konkurs za učenike drugog razreda srednje škole raspisala je delegacija Evropske unije u Srbiji i Informativni centar EU u Beogradu. Tema literarnog takmičenja je “Evropa i ja”.

Učenici mogu poslati svoje eseje dužine do 1.000 reči na zadatu temu – šta za njih predstavlja Evropska unija, kakve im mogućnosti nudi i kako oni u njoj vide svoju budućnost.

Konkurs je otvoren do 15. aprila.

Radovi i lični podaci za prijavu šalju se mejlom na adresu [email protected].

Autor najboljeg eseja biće nagrađen tablet računarom, a još četiri autora osvojiće nagradu u vidu vaučera za kupovinu knjiga u vrednosti od 3.000 dinara.

Pobednički esej biće objavljen u sledećem izdanju Evropskog dnevnika, čija je priprema u toku.

Pobednici konkursa “Evropa i ja” biće poznati 9. maja, na Dan Evrope, na Fejsbuk stranici Evropskog dnevnika i na stranicama EU info centra u Novom Sadu, Beogradu i Nišu.

28/01/2015 17:23