Tri medalje za učenike Matematičke gimnazije

23/10/2015 09:21

Tri medalje za učenike Matematičke gimnazije

Na međunarodnom takmičenju iz informatike, održanom u Bukureštu, učenici Matematičke gimnazije osvojili su tri bronzane medalje.

Takmičenje, pod nazivom “Romanian Master of Informatics” okupilo je đake srednjih škola.

Medalje na ovom takmičenju osvojili su Filip Vesović, Srđan Marković i Vladimir Milenković, učenici Matematičke gimnazije iz Beograda.

Na međunarodnom takmičenju iz informatike, koje se održava u Bukureštu učenici iz Srbije učestvuju po drugi put.

Prema pravilima Međunarodne olimpijade iz informatike, takmičenje se odvijalo u dva takmičarska dana, a učestvovalo je ukupno 16 timova iz Bugarske, Švajcarske, Makedonije, Moldavije, Poljske, Rumunije, Rusije i Srbije.

Ekipu iz Matematičke gimnazije predvodila je Jelena Hadži-Purić sa Matematičkog fakulteta u Beogradu.

23/10/2015 09:21