Konkurs za likovnu radionicu u Inđiji

14/04/2015 13:28

Konkurs za likovnu radionicu u Inđiji

Povodom 50 godina postojanja, Udruženje likovnih umetnika Inđije raspisalo je konkurs za učenike osnovnih i srednjih škola. Nagrada je učestvovanje u besplatnoj školi crtanja u trajanju od četiri meseca.

Akademski slikari i članovi Udruženja likovnih umetnika Inđije vodiće školu crtanja.

Učesnici će biti podeljeni u tri kategorije, prema uzrastu:

• od prvog do četvrtog razreda osnovne škole,
  • od petog do psmog razreda osnovne škole,
  • učenici srednjih škola.

Radovi koji se šalju na konkurs moraju biti radovi koje učenici rade isključivo na časovima likovne kulture sa svojim učiteljima, nastavnicima i profesorima u školi.

Učesnici imaju potpunu sloodu kada je u pitanju tema i tehnika, kao i format rada koji će poslati na konkurs.

Potrebno je svaki rad potpisati na poleđini, navesti odeljenje i školu koju učesnik pohađa.

Više onformacija o konkursu, kao i način prijavljivanja nalazi se na zvaničnoj Fejsbuk stranici.

Radovi se mogu poslati do 15. maja.

Stručni žiri, sačinjen od tri člana Udruženja likovnih umetnika Inđije, odabraće 30 najuspešnijih radova čiji će autori imati priliku da pohađaju besplatnu školu crtanja, slikanja ili proširenih medija.

Na svečanoj ceremoniji povodom obeležavanja 50 godina rada Udruženja lukovnih umetnika Inđije, održaće se izložba najboljih radova polaznika škole, zajedno sa izložbnom radova članova ULUI-a.

Pokrovitelj Konkursa je Opšina Inđija.

Izvor: RTV

14/04/2015 13:28