Prvi put u istoriji: Tanker prošao Arktik bez potrebe za lomljenjem leda

14/02/2018 14:15

Ljudi su ponovo naišli na posledice globalnog zagrevanja, pa je tako jedan tanker kroz ledene vode na Arktiku prošao bez potrebe za lomljenjem leda i to u sred zime.

U pitanju je tanker koji je iz Severne Koreje išao ka Rusiji, a ceo put sniman je video- kamerom. Kako navode stručnjaci, ovoje prvi zabeležen slučaj da nekom plovilu nije bio potreban ledolomac dok ide ovom rutom.

Svake godine, nivo mora na Arktiku dostiže svoj maksimum između februara i aprila. Prema Međunarodnom centru podataka o snegu iledu, otkakos u sateliti počeli da mere nivo morskog leda, on opada za 2,8% svake decenije.

14/02/2018 14:15
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Pretraga